Ma, može li Liverpul do titule?!

Suarez i ekipa "razmontirali" Totenhem na Vajt Hart Lejnu - 0:5 (0:2)! Urugvajac dao dva gola, Henderson, Flanagan i Sterling po jedan.

Ma, može li Liverpul do titule?! Izvor: MONDO

Ekipa Liverpula i poslije 16. kola je zadržala drugu poziciju na tabeli Premijer lige, ali sada zajedno sa Čelsijem zaostaje samo dva boda za vodećim Arsenalom!

Liverpul je u derbi meč ušao bez povrijeđenog kapitena Stivena Džerarda, kao i duže vremena odsutnog Danijela Staridža, ali je održao domaćem timu lekciju iz savremenog fudbala.

Agresivnost, brzina, utrčavanje u prazan prostor, pravovremena i tačna dodavanja - kako kratki pasovi, tako i duge lopte...

Rezultat svega toga bilo je vođstvo Liverpula od 2:0, uz odnos šuteva u okvir gola 6:0!

Da golman Totenhema Igo Lori nije skinuo nekoliko "zicera" i da mu saveznik nije bila prečka, gosti sa Enfilda bi već imali osigurana tri boda.

Vodeći pogodak
proistekao je iz majstorije Luisa Suareza u 18. minutu, nakon loše intervencije Majkla Dosona i proigravanja Džordana Hendersona.

Kako su se ređale šanse pred njegovom mrežom, Totenhem je mogao da bude presrećan da je na odmor otišao sa jednim golom zaostatka, ali se Henderson u 40. minutu postarao da prednost Liverpula bude duplirana.

Lori je zaustavio udarce Hendersona i Suareza sa petnaestak metara, ali novi odbitak je bio previše i za njega i za Dosona i za Kajla Vokera na gol-liniji.

Ništa specijalno nije se promijenilo ni u drugom poluvremenu. Totenhem je zaprijetio preko agilnog Soldada, ali opet lopta nije išla u okvir gola.

Na drugoj strani je Mamadu Sako uzdrmao prečku poslije kornera i to je bila najava da će Liverpul nastaviti da dominira.

Menadžer domaćih Andre Viljaš Boaš između 30. i 60. minuta je obavio sve tri izmjene, a samo što je Taunsend ušao umjesto Dembelea, Paulinjo je dobio crveni karton zbog đona u grudi Suareza!

"Redsima" nije trebalo mnogo da "naplate" brojčanu prednost.

Mladi bek Džon Flanagan u 75. minutu je na atraktivan način završio akciju nekoliko saigrača, a Suarez devet minuta kasnije lobovao istrčalog Lorija za 0:4!

POGLEDAJTE...

Ni tu nije bio kraj mukama "pjevaca". Tačku je iz neposredne blizine u 89. minutu stavio Rahim Sterling.