Macari i Inter pali u Napulju

Napolitanci nisu poštedjeli svog doskorašnjeg trenera Valtera Macarija. Inter pobijeđen rezultatom 4:2 (3:2).

Macari i Inter pali u Napulju Izvor: MONDO

Fudbaleri Napolija nisu sebi dozvolili psihološki pad zbog bolne eliminacije iz Lige šampiona.

U jednom od derbija 16. kola Serije A pobijedili su Inter 4:2 i sa 35 bodova se učvrstili na trećoj poziciji, iza sigurnog Juventusa (43) i Rome (37), koju u ponedjeljak čeka gostovanje Milanu na San Siru.

Gonzalo Iguain "otvorio" je efikasno prvo poluvrijeme volej udarcem u devetom minutu, a onda su između 35. i 45. minuta uslijedili pogoci Kambijasa (1:1), Mertensa (2:1), Džemailija (3:1) i Nagatoma (3:2).

Napoli je tresao mreže iz kontranapada, uz reakcije Interovih štopera za svaku kritiku, dok su "nerazuri" pogađali poslije lijepih kombinacija u šesnaestercu.

U nastavku je tempo malo opao, Inter je preko Guarina imao dobru šansu da izjednači, ali su njegove nade praktično potonule kada je Riki Alvarez 20 minuta prije kraja dobio drugi žuti karton zbog igranja rukom.

Hoze Kaljehon u 81. minutu je dobro ispratio akciju Insinjea i postavio konačan rezultat - 4:2.

Samo što je ušao sa klupe, Goran Pandev je u sudijskoj nadoknadi vremena iznudio, ali nije iskoristio penal protiv svog bivšeg tima. Nadmudrio ga je Samir Handanović!

Inter je poslije prvog ligaškog poraza u gostima pao na peto mjesto sa 28 bodova, a teško je očekivati da u naredna dva mjeseca ostvari proboj u vrh, s obzirom na to da Juventus, Napoli i Fiorentina više neće imati obaveze u Ligi šampiona, kao otežavajući faktor za domaće prvenstvo.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Giuseppe Bellini)