KLUPSKO SP: Tras, tras, Bajern u finalu

Evropski šampion dao kineskom Gvangžu Evergrandeu tri gola za devet minuta - 3:0 (2:0) u prvom polufinalnom meču.

KLUPSKO SP: Tras, tras, Bajern u finalu Izvor: MONDO

Fudbaleri Bajerna sa "pola gasa" su prebrodili polufinale klupskog prvenstva svijeta u Maroku i plasirali se u okršaj za trofej, koji još nemaju u svojim vitrinama.

Bajern je dva puta (1976, 2001) bio pobjednik Interkontinentalnog kupa, za koji su od 1960. do 2004. igrali samo šampioni Evrope i Južne Amerike.

Kineski Gvangžu, na čijoj klupi sjedi Marčelo Lipi, nije bio dostojan takmac timu Pepa Gvardiole, uprkos neigranju Robena, Milera i Švajnštajgera.

Tijago Alkantara pogodio je stativu, a Toni Kros prečku, topovskim udarcem sa 18 metara, ali je Bajern u finišu poluvremena došao do teško dostižnog vođstva od 2:0.

Frank Riberi matirao je golmana Ženga u 40. minutu, pošto je odbrana Gvangžua osujetila pokušaje Marija Mandžukića i Alkantare, ali i zaboravila omalenog Francuza iskosa po lijevoj strani napada.

Mandžukić se četiri minuta kasnije našao sam pred golom i ostalo mu je samo da se "pokloni" na centaršut Alkantare i glavom duplira vođstvo Bavaraca.

Početak drugog dijela donio je dobru šansu za 2:1, koju je propustio Brazilac Muriki. To je na drugoj strani ubrzo kaznio Mario Gece, čiji je šut zakačio nekog od defanzivaca i odsjeo u mreži - 3:0 u 49. minutu!

Duel Bajerna i Gvangžu Evergrandea odigran je u Agadiru, dok se u srijedu u Marakešu sastaju domaća Radža Kazablanka i brazilski Atletiko Mineiro, osvajač Kupa Libertadores.

Finale i duel za treće mjesto na programu su u nedjelju.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Matthias Schrader)