PRIMERA: Atletiko penalom do vrha

Madriđani će prenoćiti na vodećoj poziciji Primere pošto su teško, ali zasluženo, savladali Levante 3:2.

PRIMERA: Atletiko penalom do vrha Izvor: MONDO

Titule se osvajaju ako ekipa pobjeđuje i kada ne igra dobro. Atletiko Madrid se u subotu uveče prilično namučio da na svom Visente Kalderonu savlada dvanaestoplasirani Levante, ali je uspio.

Madriđani su dobili utakmicu 17. kola rezultatom 3:2 i trenutno su prvi na tabeli sa tri boda više od Barselone. Da li će "jorgandžije" 2013. godinu završiti na vrhu, zavisi od učinka Katalonaca na nedjeljnom gostovanju kod Hetafea.

Atletiko Madrid je u duel sa Levanteom ušao kao apsolutni favorit, međutim, meč nije dobro počeo po ekipu Dijega Simeona.

Gosti su poveli već u prvom minutu, kada je Andreas Ivanšic umakao odbrani crveno-bijelih i poslao loptu pored Belgijanca na golu Atletika. Bio je to prvi pogodak koji je Tibo Kurtoa primio poslije 282 minuta, što je najbolja serija ove sezone za jednog golmana u evropskim ligama!

Vođstvo Levantea nije poremetilo Madriđane, koji su potpuno dominirali u prvom poluvremenu. Uspjeli su da izjednače u 30. minutu, pogotkom glavom Dijega Godina, a onda je Dijego Kosta iz voleja, posle prekida, zakucao loptu u mrežu za 2:1, tek što je počelo drugo poluvrijeme. U toku je bio 47. minut.

Činilo se tada da će Atletiko moći da se opusti, međutim, iznenadio ih je Pedro Rios kada je odlično istrčao kontru u 56. minutu i izjednačio na 1:1.

Uvukla se tada nervoza među domaće fudbalere, koji dugo nisu mogli da organizuju napad za gol šansu.

Sve do 77. minuta, kada je Huanfran oboren u kaznenom prostoru gostiju, a sudija pokazao na bijelu tačku. Precizan je bio Dijego Kosta, koji je upisao svoj 19 pogodak i sada je izjednačen sa Luisom Suarezom iz Liverpula na vodećoj poziciji liste strelaca "top pet" evropskih liga.