SERIJA A: Napoli gubi korak

U svom posljednjem meču ove godine Napolitanci odigrali samo 1:1 sa Kaljarijem u gostima. Titula sve dalja i dalja...

SERIJA A: Napoli gubi korak Izvor: MONDO

Bez Mareka Hamšika, Zunige, Đandomenika Mesta i Paola Kanavara, izabranici Rafaela Beniteza nisu uspjeli da savladaju Kaljari, koji se nalazi daleko iza Napolija na tabeli.

"Mršavih" 1:1 nikako ne mogu da zadovolje apetite gostiju, koji su u ovu sezonu ušli sa šampionskim ambicijama, ali će na zimsku pauzu otići sa najmanje sedam bodova manje od vodećeg Juventusa, a možda i 10, ukoliko Torinezi u nedjelju u Bergamu savladaju Atalantu.

S druge strane, Napolitanci mogu i da budu zadovoljni imajući u vidu kako se rezultat kretao.

Domaćin je poveo već u 9. minutu, kada je Nene iskoristio asistenciju Astorija. Prednost gostiju trajala je 10 minuta, pošto je Gonzalo Iguain iz penala poravnao rezultat. Prethodno je Astori oborio Pandeva, ali je pitanje koliko je taj kontakt bio za najstrožu kaznu.

Napoli je, ipak, dobio jedanaesterac, ali mu je u u finišu meča oduzet pogodak koji je Kaljehon postigao iz voleja. Da li je bio ofsajd ili ne, teško je reći.

Dodatan problem za Napoli uoči zimske pauze je obnovljena povreda Pepea Reine. Španac se taman vratio na gol, ali se u posljednjim trenucima prvog poluvremena uhvatio za nogu prilikom spremanja da izvede gol-aut i morao je van terena. Bio je to prvi put poslije četiri i po sezone da je Rejna morao da bude zamijenjen tokom neke ligaške utakmice.