PL: Adebajor pokazao da je Boaš griješio

Visoki napadač prvi put ove sezone igrao u startnoj postavi i sa dva gola donio pobjedu Totenhemu protiv Sautemptona u gostima - 3:2.

PL: Adebajor pokazao da je Boaš griješio Izvor: MONDO

Jedan od razloga zašto je Andre Viljaš Boaš dobio otkaz u Totenhemu jesto to što nije koristio iskusnog napadača Emanuela Adebajora.

Da je Portugalac griješio, pokazalo se samo nedjelju dana kasnije.

Bivši centarfor Arsenala, Mančester sitija, Real Madrida... počeo je meč protiv Sautemptona u gostima i - pokazao da još može da igra na visokom nivou, kao što je to nekada činio u dresu londonskih "tobdžija".

Dao je dva gola i razigravao saigrače u pobkedi Totenhema 3:2.

Adebajor, koji je ove sezone u Premijer ligi prethodno igrao samo drugo poluvrokeme u porazu od Mančester sitija 0:6, posebno se istakao u 25. minutu kada je povukao kontru gostiju, a onda u stilu Zlatana Ibrahimovića karate udarcem savladao Paula Gazaniđu.

Pogledajte...

Istina, u osvajanju tri boda "pjevcima" je značajno pomogao Jos Hoifeld, koji je u 54. minutu postigao četvrti autogol ove sezone! Bilo je to za vođstvo Totenhema 2:1, ali ono nije dugo trajalo, pošto je Riki Lambert u 60. izjednačio. Napadač "svetaca" u finišu je imao nekoliko dobrih prilika da ponovo poravna rezultat, poslije drugog gola Adebajora u 64. minutu, međutim, nije bio precizan.

Bio je ovo drugi meč Tima Šervuda u ulozi prvog trenera Totenhema i prva pobjeda, poslije poraza u Liga kupu od Vest Hema.

Možda je ova utakmica nagovještaj boljih dana za londonski klub, ali svakako je pokazatelj da Sautempton i Maurisija Poketina čeka ozbiljna analiza poslije petog meča bez pobjede u Premijer ligi (tri poraza i dva remija).

A prije nekih mjesec dana "sveci" su bili u vrhu engleskog prvenstva...

U drugom meču igranom u nedjelju Everton je kao gost savladao Svonsi i nastavio seriju bez poraza u duelu sa klubom iz Velsa.

"Karamele" su pobijedile 2:1, fantastičnim pogotkom Rosa Barklija u 84. minutu. Prethodno je Simus Koleman doveo goste u vođstvo u 66. minutu, a Svonsi je izjednačio autogolom Brajan Ovijeda u 70.

Bio je ovo 18. utakmica između ova dva kluba, Everton je pobijedio u 13, a pet je završeno remijem.