SERIJA A: Četiri Juve, četiri i Roma

Lideri italijanske lige ostvarili ubjedljive pobjede u 17. kolu. Juventus lako sa Atalantom 4:1, Roma lako sa Katanijom, 4:0.

SERIJA A: Četiri Juve, četiri i Roma Izvor: MONDO

Poslije 17. kola Serije A, na čelu tabele neće biti promjene. Juventus će ostati lider sa 46 bodova, Roma će ostati druga sa 41. Napoli je u subotu "štucnuo" i dozvolio im da se izdvoje.

Šampion Italije pobijedio je Atalantu u gostima 4:1. Poslije prvog poluvremena rezultat je bio neriješen (1:1), ali je Francuz Pol Pogba već u 46. minutu iskoristio asistenciju Fernanda Ljorenta i donio vođstvo Juveu (detalj sa slike).

Do kraja meča, "Stara dama" je postigla još dva gola, postavivši konačan rezultat.

Istovremeno je u Rimu, na "Olimpiku", pala Katanija. I Roma je postigla gol u prvom, a tri u drugom poluvremenu, za konačnih 4:0.

Završni udarac gostima zadao je Žervinjo, na pomalo komičan način. Asistirao mu je Adem Ljajić. Pogledajte...

Fudbaleri Sampdorije, bivšeg selektora Srbije Siniše Mihajlovića, remizirali su na svom terenu sa Parmom, iako su vodili 1:0 do 64. minuta.

Cijeli meč za domaće odigrao je Nenad Krstičić, a još nekoliko srpskih fudbalera istrčalo je u nedjelju na teren.

Najuspješniji je bio Adem Ljajić, sa dvije asistencije u pobjedi Rome nad Katanijom. Nenad Tomović odigrao je cijelu utakmicu za Fiorentinu u porazu od Sasuola i zaradio žuti karton.

Od početka do kraja utakmice igrao je za Torino i štoper Nemanja Maksimović.