PRIMERA: Ekspresan het-trik Pedra za preokret

Hetafe poveo 2:0 za samo 14 minuta, a onda je na scenu stupio Pedro Rodrigez - od 34. do 43. minuta postigao je tri gola i najavio pobjedu Barse 5:2.

PRIMERA: Ekspresan het-trik Pedra za preokret Izvor: MONDO

Ne može Barselonina odbrana da bude loša, koliko je napad dobar!

Još od prošle sezone Katalonci imaju velike probleme sa defanzivnom linijom tima, a to se nastavilo i ove nedjelje, kada je Hetafe za samo 14 minuta poveo 2:0.

Činilo se da bez Mesija, Nejmara i Ćavija u timu ekipa Herarda Martina neće uspjeti da izbjegne poraz i da će na zimsku pauzu otići kao druga na tabeli, sa tri boda manje od Atletiko Madrida.

Međutim...

Probudio se Pedro Rodrigez kojem je trebalo samo osam minuta da postigne het-trik i već do poluvremena donese prednost gostima!

Napadač Barselone, koji kada su svi u ekipu zdravi utakmice najčešće počinje sa klupe za rezervne igrače, postigao je devet golova u posljednjih devet mečeva, a ukupno 10 ove sezone u Primeri.

Posebno se istakao prvi u duelu sa Hetafeom, kada je majstorski lobovao golmana domaćeg tima.

U nastavku meča Sesk Fabregas je sa dva gola pokazao da su igrači Barselone bili prilično ljuti zbog dva rano primljena gola (posebno Pedro koji mu je asistirao za 4:2), a ispostavilo se da su pogoci Hetafea bili jedini udarci u okvir gola koje su uputili domaći igrači.

Herardo Tata Martino sada može mirno na pauzu i preostaje mu da čeka oporavak prvih zvijezda svog tima...

Barselona je jesenji dio sezone završila na diobi prvog mjesta Primere, sa istim brojem bodova kao Atletiko Madrid (46), ali i boljom gol-razlikom.

Na solidnoj udaljenosti od ovog tandema nalazi se Real Madrid sa 38 bodova i utakmicom manje (protiv Valensije).

(MONDO, Foto: Beta/AP/Andres Kudacki)