PREMIJER: Volkot "pročistio" topove!

Preokret Arsenala, "minimalac" Čelsija, kanonada Njukasla u 18. kolu Premijer lige. Everton poražen u Liverpulu, a Totenhemu samo bod...

PREMIJER: Volkot "pročistio" topove! Izvor: MONDO

Arsenal četiri uzastopne utakmice nije znao za pobjedu, a izgledalo je da će tako ostati i poslije gradskog derbija u istočnom Londonu. Međutim, Vest Hem nije izdržao, uprkos vođstvo, poražen je 3:1!

"Tobdžije" su opet na vrhu i mirno čekaju rasplet 18. kola Premijer lige.

Junaci pobjede su Teo Volkot, strelac dva gola, i Lukas Podolski. Ulaskom Nijemca, koji više od tri mjeseca nije igrao zbog povrede, napad Arsenala je počeo da djeluje. Prednost "čekićara" iz 46. anulirana je u 68, samo tri minuta pošto se Podolski pojavio na terenu Bolejn Graunda.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak Volkota, samo 180 sekundi. Arsenu Vengeru konačno je laknulo, prije svega jer je Vest Hem poslije pogotka Karltona Kola imao još dvije velike prilike za uveća prednost.

Kada ih nije iskoristio, uslijedila je kazna. Kruna na povratnički meč Lu-lua Podolskog bio je njegov gol u 79. minutu.

Vest Hem je pao na pretposljednje mjesto, jer su pobede zabeležili Kristal Palas i Fulam, a takođe je i "fenjeraš" Sanderlend imao priliku da slavi za Božić i to u gostima na Gudison Parku. Everton je doživio prvi poraz u 2013. na svom terenu!

Čelsi je mukom osvojio cijeli plijen na svom terenu protiv Svosija - 1:0. "Plavci" su do pobjede stigli zahvaljujući Azaru i njegovom golu u 29. minutu. Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta.

Njukasl junajted nastavlja seriju sjajnih igara. Ovaj put je na Sent Džejms Parku "pao" Stouk 5:1, ali je "svrakama" posao bio olakšan jer su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa dva igrača više.

Nije sve teklo glatko za crno-bijele. Od 29. minuta bili su u situaciji da jure prednost gostiju, koji su preko Marokanca Osame Asaidija poveli. Međutim, Stouk je u samo tri minuta ostao bez dvojice igrača - jednog iz Republike Irske, a drugog iz sjevernog dijela Irskog ostrva.

Glen Velan je prvi morao u svlačionicu zbog drugog žutog kartona, a samo tri minuta kasnije, u 43, za njim je pošao i Mark Vilson.

Njukasl je brojčanu prednost oberučke prihvatio i već do kraja poluvremena preko Remija uspio da izjednači. Nije se dugo igralo u nastavku meča, a na semaforu je došlo do potpunog preokreta 2:1. Strijelac je bio Gufran u 48. minutu.

Pitanje pobjednika bilo je rešeno osam minuta kasnije kada je Remi postigao svoj drugi gol na meču, a deseti u sezoni. Za katastrofu Stouka pobrinuli su se Kabaje i Sise.

Njukasl je u posljednjih devet utakmica zabilježio sedam pobjeda i po jedan remi i poraz. Serija trijumfa dovela je svrake u poziciju da razmišljaju i o tituli, jer je zaostatak za vodećim ekipama sve manji.