PRIMERA: Barselona iz ofsajda na vrh!

Nesvakidašnja situacija poslije ovog kola: Barselona 57, Real Madrid 57, Atletiko Madrid 57...

Sevilja - Barselona 1:4 (1:2)!

Čovjek bi rekao samo još jedna rutinska pobjeda moćne Barse, na putu ka još jednom trofeju.

Ali, nije bilo tako na stadionu "Sančez Pichuan" u Andaluziji...

Sevilja Foto: Tanjug/AP/Angel Fernandez

Sevilja je prosto "razbila" favorita u prvih pola sata, povela u 15. minutu, potom pogodila stativu i promašila još jednu stopostotnu šansu za 2:0, prije nego što je gost izjednačio - iz ofsajda, u 34. minutu.

A, onda je sve bilo lakše...

Leo Mesi Foto: Guliver/Getty Images/Gonzalo Arroyo Moren

Domaći su naivno, nošeni navijačima, nastavili da kidišu prema Viktoru Valdesu što je otvorilo "livadu" na njihovoj polovini, a na brisanom prostoru Lionel Mesi radio je ono što najbolje zna - iz dvije brze kontre, dva fina gola za 1:3 i kraj nadanja ekipe Unaija Emerija u podvig.

Doduše, još jednu šansu Sevilja je propustila na 1:2, pa je na kraju doživjela ubjedljiv poraz, kada je rezervista Seks Fabregas nonšalantno postigao osmi gol u sezoni za konačnih 1:4.

Dakle, sada su Barselona, Real Madrid i Atletiko Madrid poravnati na čelu tabele sa po 57 bodova! Da čovjek ne poveruje...
(MONDO:Foto: Guliver/Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno)