Kup BiH: Samo tri gola na tri meča

Široki Brijeg savladao Olimpik 2:0, mostarski Zrinjski minimalnim rezultatom slavio u gostima protiv Mladosti, bez golova u duelu Čelika i Veleža.

Prve tri utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine, koje su igrane od 15 časova, donijele su po jednu pobjede Širokog Brijega i Zrinjskog, te remi na "Bilinom polju".

Golovima Mirka Marića u drugom poluvremenu meča na stadionu "Pecara", Široki Brijeg je stigao do sigurne pobjede u duelu sa sarajevskim Olimpikom. Marić u 73. minutu pogodio za 1:0, a pet minuta prije kraja meča postavio je konačnih 2:0 za Širokobriježane.

Duel Mladosti iz Velike Obarske i Zrinjskog, koji je odigran u Bijeljini, pripao je gostima, koji su do pobjede stigli u finišu susreta. Vučića Šćepanović u 81. minutu zatresao je mrežu Bojana Tripića i Mostarcima donio veliki trijumf, kojim su došli nadomak plasmana u polufinale.

Mreže na stadionu "Bilino polje" su mirovale. Duel Čelika i Veleža završen je bez pogodaka, 0:0.

Od 18 časova na "Grbavici" gradski derbi igraju Željezničar i Sarajevo.