Remi Udinezea i mlade reprezentacije Srpske

Mlada reprezentacija Republike Srpske u prvom zvaničnom prijateljskom meču odigrala 1:1 sa italijanskim prvoligašem Udinezeom.

Domaći tim poveo je u 35. minutu iz jedanaesterca. Kazneni udarac skrivio je mladi fudbaler banjalučkog Borca Darko Džajić, a precizan sa "bijele tačke" bio je bugarski internacionalac Antonio Vutov.

U drugom poluvremenu izabranici Branimira Tulića uspjeli su da dođu do izjednačenja. Aleksandr Nikolić, fudbaler zvorničke Drine, u 75. minutu iskoristio je asistenciju napadača Radnika Dejana Vučića i pogodio mrežu Italijana.

Nikolić prvobitno nije bio planiran da bude pozvan u nacionalni tim, ali je nakon odustajanja Srđana Grahovca iz Borca, visoki napadač Drine dobio poziv selektora Tulića.

Tako je selekcija Republike Srpske do 23 godine u prvom zvaničnom međunarodnom meču, koji je odigran na stadionu "Komunale" u Udinama stigla do remija, koji će zlatnim slovima biti upisan u istoriju reprezentativnog fudbala Republike Srpske.

"Domaćini su bili mnogo bolji u prvom dijelu susreta i zasluženo su došli do prednosti. U nastavku smo bili mnogo bolji i prava je šteta što jednu od šansi nismo uspjeli da krunišemo drugim pogotkom. Moram da budem zadovoljan, jer nas ovakav rezultat mora natjerati da u narednom periodu radimo još ozbiljnije", rekao je selektor Republike Srpske Branimir Tulić.

UDINEZE - REPUBLIKA SRPSKA 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vutov (p) u 35, 1:1 Nikolić u 75. minutu.
Stadion: "Komunale" u Udinama.
Gledalaca: 150.
Sudija: Alesandro Lama (Italija).

UDINEZE: Meret (od 46. minuta Perisan), Bera (od 56. minuta Borseta), Saita (od 56. minuta Bonilja), Mlinar, Kodromaz (od 66. minuta Bošković), Rikardi (od 69. minuta Pontiso), Alveš (od 46. minuta Hodža, od 88. minuta Jusig), Vutov (od 88. minuta Beco), Prtajin (od 88. minuta Perfeto), Etebo, Telan. Trener: Luka Matiuzi.

REPUBLIKA SRPSKA: Lučić (od 89. minuta Govedarica), Sladojević (od 86. minuta Kondić), Radović (od 46. minuta Rastoka), Dujković, Pekija (od 82. minuta Kremenović), Džajić, Malbašić (od 71. minuta Ćosović), Đurić (od 66. minuta Nikolić), Vučić (od 86. minuta Jandrić), Vasić (od 46. minuta Predragović), Mišan. Selektor: Branimir Tulić.

(MONDO, foto: Glas Srpske)