Betisu prija Evropa, stop Juventusu!

Benfika i Betis pobjedama u gostima prišli nadomak četvrtfinalu Lige Evrope. Fiorentina odoljela u Torinu, ubjedljivi Lion.

Fudbaleri Real Betisa napravili su podvig, savladavši gradskog rivala Sevilju na njenom stadionu rezultatom 2:0, u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Gostima nije smetalo što su posljednji na tabeli Primere i što jedini od 20 ekipa još nemaju pobjedu u gostima.

Sjajni golman Antonio Adan, koji je prvi dio sezone branio za Kaljari, a prije toga godinama grijao klupu Reala, "skinuo" je svaku loptu koju su ka njemu uputili igrači Sevilje, dok su njegovi drugovi stvorili daleko manje prilika, ali su uspjeli da iskoriste - dvije!

Leo Baptistao, na pozajmici iz Atletiko Madrida, zatresao je mrežu glavom u padu, sa pet-šest metara, a isti igrač u drugom poluvremenu je asistirao Salvi Sevilji, koji se na ivici kaznenog prostora oslobodio dvojice čuvara i plasirao loptu u desni donji ugao.

U Torinu se potvrdilo nepisano pravilo da je teško istu ekipu savladati dva puta u kratkom vremenskom razmaku.

Juventus je u nedelju "tukao" Fiorentinu 1:0 u prvenstvenoj utakmici, da bi u četvrtak - opet pred svojim navijačima - odigrao samo 1:1.

Arturo Vidal već u trećem minutu je postigao vodeći pogodak, ali je Mario Gomez izjednačio u 79, na dodavanje Josipa Iličića.

Njemačkom veteranu je to prvi pogodak još od 1. septembra, uz napomenu da je pet mjeseci bio van terena zbog povrede koljena.

Juve jeste siguran na vrhu tabele Serije A, ali će imati vraški težak posao da se preko Firence probije do četvrtfinala Lige Evrope.

Benfika je u Londonu protiv Totenhema odradila i više od pola posla. Slavila je rezultatom 3:1, uz dva gola štopera Luizaa i počasni (evro)gol Kristijana Eriksena na drugoj strani.

Ljubomir Fejsa i Lazar Marković odigrali su svih 90 minuta za lisabonske "orlove", dok je Miralem Sulejmani zamijenjen sredinom drugog poluvremena.

Od domaćih timova je najubjedljiviji bio Lion protiv Plzenja - 4:1, dok je AZ Alkmar obezbijedio minimalnu prednost pred revanš protiv Anžija u Mahačkali.