PREMIJER: Bravure Silve, Džeko stavio tačku

Hal - Mančester siti 0:2 (0:1) na otvaranju 30. kola Premijer lige. Gol i asistencija Davida Silve. Edin Džeko strijelac.

David Silva najzaslužniji je što se Mančester siti vraća sa gostovanja Halu sa nesmanjenim šansama za osvajanje titule!

Španski reprezentativac, koji već dugo ne igra u skladu sa svojim mogućnostima, matirao je Alana Mekgregora u 14. minutu, majstorskim udarcem sa 20 metara, da bi u 90. minutu ostavio Edina Džeku u idealnoj prilici, koju ovaj nije propustio - 0:2.

Vodećem Čelsiju, koji je u 30. kolo ušao sa 66 bodova, Siti se približio na "minus šest" i to uz dvije utakmice manje, što znači da je trka ta dva tima praktično izjednačena.

Čelsi od 18.30 časova gostuje Aston Vili.

Siti poslije blijede igre i lagane eliminacije od Barselone na Nou Kampu, nije bio u idealnom stanju pred subotnju utakmicu. Stvari su postale još gore kada je Vensan Kompani već u 10. minutu isključen zbog faula nad Nikicom Jelavićem, kada je ovaj imao otvoren put prema golu.

Međutim, Silvin pogodak iz korijena je promijenio psihologiju dva tima i omogućio "građanima" da se brane, a u napad kreću kada im se za to ukaže prilika.

VIDEO

I Siti je tokom cijele utakmice bio opasniji, uprkos većem posjedu lopte i terenskoj inicijativi Hala.

Pablo Zabaleta u 31. minutu je pogodio prečku, Fernandinjo se u 72. minutu spetljao na samo sedam-osam metara od gola, da bi Mekgregor u 87. minutu zaustavio Džeku u situaciji "jedan na jedan".

Reprezentativac BiH na kraju je ipak uspio da pogodi mrežu i tako prekine nevjerovatan "post" od 902 minuta u zvaničnim utakmicama za klub!

Hal je pokušavao da ugrozi Džoa Harta uglavnom centaršutevima u kazneni prostor i činio to bez naročitog uspjeha.

Najveća gužva viđena je u 68. minutu, kada je "rezervista" Džordž Bojd pokušao da odglumi faul za jedanaesterac, a Hart reagovao tako da je sudija Li Mejson morao da mu pokaže žuti karton.

Na drugoj strani, simulant je prošao nekažnjeno...