BUNDES: Jojić pogodio, Dortmund izgubio!

Borusija Menhengladbah savladala imenjaka na njegovom terenu u Dortmundu prvi put poslije 16 godina. Jojić strijelac, ali samo za utjehu.

Poslije trijumfa Šalkea protiv Augzburga (1:2) u petak, Dortmundu je drugo mjesto na tabeli Bundeslige "klimavo", jer sada ima samo bod prednosti u odnosu na klub iz Gelzenkirhena.

Dodatnu glavobolju "milionerima" zadala je Borusija iz Menhengladbaha, koja je na nesreću navijača žuto-crnih našla kada će da prekine tradiciju i pobijedi u Dortmundu.

Gosti su nagovijestili iznenađenje već u prvom poluvremenu, kada su pogocima Rafaela i Krusea u 31. i 40. minutu poveli 2:0, ostavljajuči rivala sa ogromnim pritisakom pred drugi dio meča.

Ekipa Jirgena Klopa u nastavku je zaigrala odlučnije i agresivnije, a posao je domaćinu olakšao Norvežanin Nortvajt, koji je zbog dva žuta kartona za samo dva minuta, u 69. morao da napusti teren.

Uslijedila je potom ofanziva Dortmunda i gol nade Miloša Jojića, koji je na teren istrčao u 63. minutu, a pogodio je u 77. Bivši fudbaler Partizana snažno je šutirao sa ivice kaznenog, ali je lopta zakačila jednog od defanzivaca gostiju i prevarila Ter Štegena.

Posljednji minuti meča protekli su u inicijativi "milionera", ali su gosti ipak uspjeli da se odbrane i slave u Dortmundu prvi put poslije 16 godina.

Bila je ovo prva pobjeda Borusije Menhengladbah poslije devet utakmica i više od tri mjeseca loše forme.