Inter u naletu ka Evropi

Crno-plavi savladali Veronu u gostima 2:0, što im je četvrta pobjeda u posljednjih šest mečeva, uz dva remija.

Sjajna asistencija Rodrigu Palasiju, a onda i pogodak, donijeli su Žonatanu epitet igrača utakmice, a Interu pobjedu protiv Verone u prvom meču 28. kola Serije A.

Gosti su slavili 2:0 golovima u 13. i 63. minutu, čime su nastavili uspješnan niz od šest utakmica bez poraza (četiri pobjede i dva remija).

Inter je ovom "trojkom" prestigao Fiorentinu na četvrtom mjestu, doduše "viola" ima meč manje, u nedjelju protiv Kjeva, a pokazao je i da bi mogao ozbiljno da se uključi u borbu za treće mjesto sa Napolijem.

Ekipa Valtera Macarija nalazi se u odličnoj formi, uz to nema utakmice u međunarodnom takmičenju, kao Napoli u Ligi Evrope, tako da ne bi bilo iznenađujuće ukoliko uspije da zakomplikuje borbu za mjesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Boško Janković i Zdravko Kuzmanović nisu imali zapažene uloge u meču na "Bentegodiju", pošto je prvi sve vrijeme bio među rezervama Verone, a drugi je na teren istrčao tek u nadoknadi.

U prvom planu našao se desni bek Intera Žonatan, koji je u 13. minutu sjajno "spojio sa golom" Rodriga Palasija i omogućio mu da potpisivanje novog ugovora proslavi na najbolji način.

Brazilac se potom i sam dobro snašao u petercu domaćeg tima za konačnih 2:0.