Kakav je majstor taj Pirlo!

Juventusov veteran dao gol iz slobodnog udarca u 89. minutu i tako riješio meč protiv Đenove na Marasiju. Bufon odbranio penal.

Ekipa Juventusa u nedjelju uveče je ostvarila 24. pobjedu iz 28 kola prvenstva Italije, čime je napravila još jedan korak ka odbrani "skudeta".

Crno-bijeli su u Đenovi, protiv istoimenog kluba, osvojili bodove koji bi mogli da riješe šampionsku trku zbog načina na koji su osvojeni.

Juventus jeste bio bolji, uprkos umoru od meča Lige Evrope protiv Fiorentine, Danijelu Osvaldu je krajem prvog poluvremena neopravdano poništen gol, dok je u nastavku domaćin imao najbolju šansu.

Lopta je u 71. minutu pogodila u ruku Artura Vidala, Emanuele Kalajo sa "bijele tačke" je tukao u donji desni ugao Đanluiđija Bufona, ali ga je prekaljeni golman "pročitao" i zaustavio taj šut.

VIDEO

Utakmica je išla ka remiju, kada je minut prije kraja regularnog toka Andrea Pirlo namjestio loptu i izveo slobodan udarac kako to malo ko umije. Šutirao je unutrašnjom stranom kopačke, prebacio "živi zid" i ostavio nemoćnim golmana Perina - 0:1.

Juve vodi na tabeli sa 75 bodova, Roma ima 58 i dva meča manje, a Napoli 55 i meč manje.

Fiorentina je pretekla Inter i vratila se na četvrtu poziciju, savladavši Kjevo - 3:1 (Kvadrado 19, Matri 39, Gomez 89 - Paloski 62).

"Viola" je sakupila 48, a Inter 47 bodova. Podsjetimo da u Ligu šampiona idu prva dva tima, a treći u kvalifikacije.

Torino i Napoli sastaju se u ponedjeljak od 19 časova, Roma i Udineze od 21.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Valerio Pennicino)