PLBIH: Široki sad lider

Fudbaleri Širokog slavili protiv Željezničara na Grbavici 3:0 i preuzeli lidersko mjesto na tabeli.

Poslije 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine gužva na vrhu tabele.

Široki,Zrinsjki i Željezničar izjednačeni sa po 43 boda. Ukoliko Sarajevo sutra pobijedi Velež i oni će imati isto toliko.

Široki je do ubjedljive pobjede protiv Željezničara došao sjajnom igrom .Široki je koristio svoje šanse i uveo šampionat u do sada nezapamćenu završnicu.

Prvi gol za goste postigao je Špikić u 29. minutu. Vođstvo gostiju duplirao je Zakarić u 66.Da bi konačnih 3:0 postavio Kordić u 86. minutu.

Zrinjski je pobijedio Borac 2:1 na debiju novog trenera Borca Vinka Marinovića.

Gosti su bolje otvorili meč i u prvih pola sata imali tri dobre prilike, ali nisu postigli gol.

Kazna je stigla u 36. minutu kada je bivši napadač Borca Stevo Nikolić pogodio na asistenciju Radeljića.

Borac je izjednačio  u 45. minuti kada je Radulović pogodio poluvolejom.

Gosti su bolje ušli u nastavak meča. Nakon 10 minuta igre Handžić je imao šansu, ali je lopta otišla pored gola.
Zrinjski je do važne pobjede došao nakon velike greške golmana Borca Asmira Avdukića, koji je loše procijenio let lopte, koju je uputio Stojkić.Igrao se 76. minut.

Travnik je važnu pobjedu u borbi za opstanak ostavrio protiv Čelika 2:0.Travničani su tako prekinuli niz Čelika od osam utakmica bez poraza.

Radnik je u Bijeljini golovima Hasanovića i Vučića savladao Slaviju 2:0.Vitez je bez problema pobijedio već prežačjeni Leotar 2:0, dok su u Prijedoru Rudar i Mladost odigrali bez golova.