Majnc uporan, ali Bajern nastavio dominaciju

Djelovalo je u subotu da su Bavarci našli ekipu u Bundesligi koja može da im parira, ali samo do 82. minuta. Onda je Bajern zaigrao u svom stilu.

Bajern iz Minhena nema adekvatnog suparnika u Bundesligi!

To pokazuje stanje na tabeli, ali je šestoplasirani Majnc uspio na kratko da poremeti sliku.

U meču 26. kola domaćin je pružio snažan otpor, čak i uzdrmao prečku Bavaraca, ali je ekipi Pepa Gvardiole bilo dovoljno i samo 10 minuta da pokaže zašto je trenutno možda i najmoćniji tim Evrope i slavi 2:0.

Bavarci su igrali u svom stilu, često napadali i imali posjed lopte, međutim, domaćini su koncentrisanom odbranom i odličnim intervencijama golmana Karijusa uspjeli da sačuvaju mrežu. Bar u prvom dijelu utakmice...

U drugo poluvrijeme gosti su ušli još uporniji i bilo je jasno da se meč neće završiti bez golova.

Jako dobra odbrana domaćina, usljed ogromnog pritiska, napravila je grešku i to je odmah kažnjeno. Egzekutor je bio Bastijan Švajnštajger u 82. minutu.

Gece se, četiri minuta nakon što je ušao u igru, takođe upisao u strijelce pogotkom u 86. minutu za konačnih 2:0.

Ovim golovima Bavarci su nastavili fantastičnu seriju - postigli su gol u 62 uzastopne utakmice.

Borusija Dortmund je slavila u Hanoveru, ali ovog puta bivši fudbaler Partizana, Miloš Jojić nije ulazio u igru.