JSL: Novi Pazar gleda ka Evropi

Derbi meč 20. kola završen pobedom Novog Pazara protiv Vojvodine - 2:0. "Zmajevi" šokirali bivšeg učitelja Nenada Lalatovića

Gledajući tabelu Jelen Superlige poslije 19. odigranih kola, najzanimljiviji duel ove subote igrao se u Novom Pazaru, gdje je gostovala Vojvodina.

Četvrtoplasirani tim bio je domaćin petoplasiranom, a poslije međusobnog duela bodovna razlika je još veća. Novi Pazar je slavio 2:0, golovima Nemanje Arsenijevića iz penala u 22. i potom u 42. minutu, na asistenciju Dejana Rusmira.

Pazarci su ovom pobjedom pretekli Čukarički i trenutno su treći na tabeli, ali "brđani" svoj meč 20. kola igraju od 17 časova protiv Javora u Beogradu.

Radnički je u Kragujevcu u finišu provog poluvremena stigao do dva gola prednosti protiv posljednjeplasiranog Rada. Strelci su bili Bojan Beljić u 41. i Darko Spalević u 45. minutu. "Građevinari" su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, pošto je u 77. minutu mrežu pogodio Aleksandar Simić.

Utakmica Voždovac - Napredak privukla je posebnu pažnju, pošto je na Dušanovcu gostovao doskorašnji trener "Zmajeva" Nenad Lalotivć, koji ih je vodio tokom jesenjeg dijela.

Činilo se da je perspektivni strateg dobro pripremio svoje nove učenike protiv bivših, pošto je Napredak na poluvrijeme otišao sa golom prednosti (Nenad Gavrić 39. minut), međutim...

Po povratku sa odmora igrači Voždovca zaigrali su mnogo bolje i preokrenuli na čak 3:1. Prvo je pogodio Lalatovićev zet, Stefan Babović (47. minut), zatim Danilo Sekulić u 57. i Marko Pavićević u 67.