Kardif - Liverpul: "9+"! Sitijeva "petarda"

Liverpul slavio u Velsu 6:3, a "građani" u Mančesteru 5:0 protiv Fulama.

Liverpul se sve više zahuktava u šampionskoj trci!

Poslije dva vezana poraza, od Mančester sitija i Čelsija, crveni su vezali devet pobjeda i dva remija.

U posljednjih šest mečeva postigli su 24 pogotka!

U subotu je ekipa Brendana Rodžersa bila je posebno inspirisana, pa je predvođena Luisom Suarezom čak šest puta zatresla mrežu Kardifa. Uprkos tome što je domaćin vodio 1:0 i 2:1.

Na poluvremenu je bilo 2:2, a na kraju - 6:3 za goste, koji sada imaju četiri boda zaostatka i utakmicu manje od vodećeg Čelsija.

Het-trik u Velsu postigao je fantastični Luis Suarez, kojeg sada dijeli šest golova od rekorda Premijer lige u jednoj sezoni. Najbolji strijelci u engleskom prvenstvu trenutno su Endi Kol i Alan Širer sa po 34 pogotka u sezoni. Suarez je postigao 28 golova, a do kraja ima još osam kola...

Ne treba zaboraviti da Urugvajac zbog suspenzije iz prošle sezone, kada je ugrizao Branislava Ivanovića, nije igrao prvih šest kola.

Dvostruki strijelac za Liverpul bio je Martin Škrtel, koji je u ovom prvenstvu sedam puta zatresao protivničku mrežu i najbolji je defanzivac lige po tome, a jedan pogodak djelo je Danijela Staridža (drugog strijelca lige sa 19 golova).

Odbrana crvenih, međutim, ponovo nije bila na nivou napada, pošto je kapitulirala tri puta. Prvo već u 9. minutu kada je Džordan Muč pogodio na asistenciju Frejzera Kembela, koji se u 25. minutu i sam upisao u strijelce za 2:1.

Uslijedio je preokret, a Muč je u 88. minutu pogodio za utešnih 2:5, što ipak nije bio konačan rezultat, pošto je Suarez u nadoknadi još jednom bio neumoljiv.

Het-trik je u subotu postigao i ove sezone fantastični Jaja Ture, koji je vodio svoje saigrače do pobjede protiv Fulama - 5:0. Prva dva gola iskusni vezista dao je sa bijele tačke, a onda i u 65. minutu, kada je Mančester siti već imao igrača više, pošto je par minuta ranije crveni karton dobio Fernando Amorebieta.

Do kraja su pogodili i Fernandinjo i Demikelis, tako da je Siti možda i u najboljoj poziciji kada je borba za vrh tabele, pošto "građani" imaju šest bodova manje od Čelsija, ali i tri utakmice zaostatka. Doduše, Mančester sitiju predstoje gostovanja gradskom rivalu Junajtedu, pa Arsenalu, a onda poslije duela sa Sautemptonom i gostovanje Liverpulu...