Bonaventura šokirao Inter!

Atalanta u 90. minutu postigla pobjedonosni pogodak na Meaci. Mihajlovićeva Sampdorija dala Veroni pet "komada".

Tri puta su fudbaleri Intera u drugom poluvremenu pogodili okvir gola, u "revolveraškom" obračunu sa Atalantom su stvorili više šansi, ali su na kraju ostali potpuno praznih šaka - 1:2!

Heroj gostiju iz obližnjeg Bergama, na gostovanju u Milanu, zove se Đakomo Bonaventura.

Dvadesetčetvorogodišnjak, koji igra na poziciji ofanzivnog veznog, u 35. minutu je uspješno završio kontranapad, udarcem sa 18 metara u donji desni ugao, da bi u posljednjim sekundama regularnog toka riješio utakmicu, koja je lako mogla da se završi i suprotnim ishodom.

Obilato mu je prilikom slobodnog udarca pomogla odbrana Intera, koja ga je zaboravila na suprotnoj strani od one sa koje je izveden "slobodnjak". Bonaventura je odlično ispratio loptu i glavom matirao nemoćnog Samira Handanovića!

Prvo vođstvo Atalante već u sljedećem minutu je anulirao Mauro Ikardi, a Juto Nagatomo mogao je odmah da izjednači na 2:2, ali se umjesto šuta opredijelio za centaršut...

Šut Fredija Gvarina početkom drugog poluvremena je "očešao" prečku, nešto kasnije je Rodrigo Palasio pogodio stativu, a u samom finišu je lijepa akcija Žonatana završena prečkom i nespretnom reakcijom Ikardija na odbitak.

Na drugoj strani je Atalanta mogla do vođstva koji minut prije odlučujućeg pogotka, ali je Žonatan izbio loptu sa gol-linije.

Inter je drugim porazom kod kuće u aktuelnom prvenstvu ostao na petoj poziciji, iza Fiorentine, dok je Atalanta skočila na osmo mjesto.

Tri stepenika niže nalazi se Sampdorija, koja je nanijela neočekivano visok poraz solidnoj Veroni - 5:0.

Bila je to osma pobjeda Đenovljana u posljednjih 17 kola, koliko na njihovoj klupi sjedi bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović! Podsjećamo da je popularni Miha preuzeo Sampdoriju kada se nalazila u zoni ispadanja.