Atletiko miran dočekuje "El Klasiko"

Madriđani pobijedili Betis u Sevilji (2:0) i izjednačili se sa gradskim rivalom bar do njegovog meča protiv Barselone.

"Jorgandžije" će u nedelju uveče u miru ispratiti duel Reala i Barselone, sa seviljska tri boda u "džepu".

Atletiko iz Madrida savladao je Betis u gostima i tako postao drugi tim u Primeri koji je sakupio 70 poena. Prvi je Real, koji ima i utakmicu manje, kao što je i navedeno.

Nedeljni meč u Sevilji lako je mogao da bude odlučen i ranije, da je u 23. minutu priznat neopravdano poništeni pogodak Dijega Košte.

"Jorgandžije" su, međutim, uspjele da u drugom poluvremenu još dva puta zatresu mrežu rivala. Betis je pogodio stativu, ali su Gabi u 58. i Košta u 64. minutu ispisali na semaforu konačnih 0:2.