KUP BiH: Sarajevo preko Želje do polufinala

Sarajevo, Široki, Zrinjski i Čelik u polufinalu Kupa BiH.

Sarajevo i Željezničar odigrali su prilično nezanimljiv meč u revanšu četvrtfinala Kupa.

Na kraju najnepopularniji rezultat 0:0 i Sarajevo ide dalje zahvaljujući golu u gostima u prvom meču koji je završen 1.1.

Ekipa Zrinjskog bila je favorit u četvrtfinalu Kupa BiH protiv Mladosti iz Velike Obarske posebno poslije pobjede u prvom meču 1:0.

„Plemići“ su tu ulogu i opravdali pobjedom 5:1, ali meč u Mostaru nije počao onako kako su željeli.

Gosti iz Semberije u sedmom minutu poveli su golom Vasića i tako anulirali zaostatak iz prvog meča, ali njihova nada da mogu do iznenađenja nije dugo potrajala.

Poslije primljenog gola Zrinjski je krenuo u ofanzivu da postavi stvari na svoje mjesto, a to je učinio golovima Barišić i Crnova u 22. i 32. minutu. „Plemići“ u nastavku nisu dozvolili da se ponovo start prvog dijela, pa su do vrha napunili mrežu Mladosti i sa konačnih 5:1 potvrdili prolaz u polufinale.

U polufinalu je i Široki Brijeg koji je danas poražen od Olimpika 3:2, ali s obzirom da je u prvom meču slavio sa 2:0 prošli su dalje.

Velež i Čelik remizirali su u obje utakmice četvrtfinale, a na kraju dalje je prošao Čelik jer je danas postigao gol u gostima u remiju 1:1, a kako je prvi meč završen bez golova Velež je morao da se oprosti od najmasovnijeg takmičenja.