Barsa dobila utakmicu, ali izgubila Valdesa!

Sjenku na pobjedu Barselone protiv Selte (3:0) bacila je povreda Viktora Valdesa, zbog koje će vjerovatno propustiti Svjetsko prvenstvo.

Barselona je ponovo lider Primere, ali u to je malo ko sumnjao, s obzirom da su Katalonci u 30. kolu bili domaćin dvanaestoplasiranoj Selti.

Ime pobjednika nagoviješteno je već u 6. minutu, kada je Nejmar iskoristio nesebično dodavanje Aleksisa Sančeza. Lionel Mesi je u 30. duplirao prednost na majstorsku asistenciju Inijeste kroz sredinu gostujuće odbrane, a svojim drugim golom u ovom meču Nejmar je postavio konačnih 3:0 u 67. minutu, ponovo na dodavanje Sančeza.

Katalonci su se tako vratili na vodeću poziciju osam kola prije kraja, ali Real i Atletiko Madrid tek treba da odigraju svoje mečeve ove runde. I jedni i drugi na teren su izašli u 22 časa. Rival "kraljevskom klubu" je Sevilja, a "jorgandžijama" Granada.

Ali, umjesto da se priča o dobrim akcijama Barseloninih igrača, ovog utorka uveče u prvom planu španskih medija biće povreda golmana Viktora Valdesa.

Iskusni čuvar mreže, koji je na golu stajao sa kapitenskom trakom, u 21. minutu utakmice nezgodno je doskočio poslije jedne ne previše zahtijevne intervencije na šut iz "slobodnjaka" i tom prilikom stradalo mu je koljeno.

Po prvim informacijama španskih medija, Valdesu su pokidani ligamenti i predstoji mu šest mjeseci pauze. To znači da reprezentativni golman Španije neće putovati na Svjetsko prvenstvo u Brazilu, a čak bi i večerašnja utakmica mogla da mu bude posljednja u karijeri! Valdes ima 32. godine, ali je odbio da produži ugovor sa Barselonom i od ljeta će postati slobodan igrač.

Najčešće se pominjao njegov prelazak u Monako, ali je sada veliko pitanje da li će "kneževi" željeti da ga angažuju...