SERIJA A: Otklonjene dileme na vrhu

Porazom Fiorentine od Milana (0:2) i pobjedom Napolija, razjašnjeno da će Napolitanci potpuno izvjesno dočekati kraj sezone na trećem mjestu.

Pobjeda Fiorentine na stadionu Napolija nagovijestila je proteklog vikenda moguću smjenu na trećoj poziciji. Ipak, već u srijedu uveče raspršena je nada da bi bar trka za treće mjesto mogla biti zanimljiva.

Dok odbrojavamo kola do nove Juventusove promocije u prvaka, sa Romom čvrsto utvrđenom na drugoj poziciji, razjašnjeno je da vrlo vjerovatno nećemo gledati žestoku borbu ni za najslabiju poziciju koja dogodine vodi iz Serije A u Ligu šampiona.

Na "Artemio Frankiju", fudbaleri Milana ostvarili su prvu pobjedu poslije više od mjesec dana. Od trijumfa nad Sampdorijom 23. februara, "roso-nere" su pobjeđivali Juventus, Udineze, Atletiko Madrid i Parma, uz remi sa Lacijom u posljednjem kolu.

Međutim, pogocima Filipa Meksesa i Marija Balotelija, tim iz Milana nagovijestio je vedrije dane na San Siru...

Istovremeno je Napoli kaznio kiks "viole" i ubjedljivo pobijedio Kataniju u gostima. Tim Rafe Beniteza vodio je već na poluvremenu ubjedljivih 4:0.

Uzbudljivo je bilo u Torinu, gdje je Juventus pobijedio Parmu 2:1, s tim da je arbitar Luka Banti u posljednjim trenucima propustio priliku da dosudi penal za goste.

Od srpskih internacionalaca, u srijedu uveče igrali su Ivan Radovanović (ceo meč za Kjevo), Boško Janković (82 minuta za Veronu) i Nenad Tomović (67 minuta za Fiorentinu).

Sampdorija, na čelu sa bivšim selektorom Srbije Sinišom Mihajlovićem, pobijedila je Sasuolo u gostima, a mladi Filip Janković odgledao je duel svoje Parme i Juventusa sa klupe.