Džerard "rašlje" desnom, Staridž lijevom

Pogledajte majstorije igrača Liverpula koje su "redse" odvele na drugo mjesto Premijer lige, sa bodom zaostatka nad Čelsijem!

Sedma uzastopna pobjeda Liverpula u Premijer ligi, odnosno deseta u posljednjih 12 kola - a bez ijednog poraza!

Fantastičnu seriju "redsa", zbog koje živi nada da će se titula vratiti na "Enfild", produžili su fantastičnim golovima kapiten Stiven Džerard i centarfor Danijel Staridž.

Prvi je "rašlje" Vita Manonea pogodio desnom u 39, a drugi lijevom nogom u 48. minutu, za: Liverpul - Sanderlend 2:1 (1:0)!

Ipak, zbog gola Sung-Jeng Kija u 76. minutu, nije se slavilo na stadionu prije posljednjeg zvižduka. Tek tada, laknulo je navijačima kluba, koji se nalazi na bod zaostatka iza lidera Čelsija, posljednjeg tima od kojeg su izgubili meč u Premijer ligi, još u decembru 2013. godine.

Iste večeri, važne bodove u bijegu od zone ispadanja osvojio je Vest Hem, jedan sa penala, drugi autogolom. Ali, pišu se tri boda: Vest Hem - Hal 2:1.

Pogodak za goste postigao je Hrvat, Nikica Jelavić.

U narednom kolu, Liverpul dočekuje Totenhem, potom gostuje Vest Hemu, pa igra veliki derbi sa Mančester sitijem, koji zaostaje dva boda za njima na tabeli, ali i ima dva meča manje. Hipotetički, ako bi "građani" pobjedama nadoknadili propušteno, bili bi lideri Premijer lige.