BUNDES: Šalke ide ka Ligi šampiona

Obasi i Huntelar strijelci u pobjedi nad Hertom - 2:0, na premijeri 28. kola Bundes lige.

Fudbaleri Šalkea izbili su na drugo mjesto bundesligaške tabele, pošto su u petak uveče kao domaćini savladali berlinsku Hertu.

Činedu Obasi doveo je "rudare" u vođstvo u 16. minutu, a konačan rezultat postavio Klas Jan Huntelar na samom početku drugog poluvremena.

Šalke sada ima 54 boda i utakmicu više od Borusije Dortmund (52) i Bajera (47).

Pored novog-starog prvaka Njemačke, Bajerna, direktno u Ligu šampiona će se plasirati drugi i treći na kraju sezone, dok će četvrtoplasirani u kvalifikacije.

Svi članovi trenutno vodećeg kvarteta su se ove sezone probili u "nokaut" fazu Lige šampiona, a u predstojećem četvrtfinalu igraće Bajern (protiv Mančester junajteda) i Borusija (protiv Reala, kao u polufinalu 2013).