Donji Srem, Sloboda i Javor neće u drugu ligu

Tim iz Pećinaca ubedljivo pobijedio Radnički 1923, 4:1. U Ivanjici poražen Novi Pazar, 0:1.

Znali su u Donjem Sremu i Javoru da će u subotu morati da osvoje po tri boda da ne bi dodatno ugrozili svoj opstanak. Plan su i ostvarili.

Pećinčani su na svojoj "Suvači" pobijedili Radnički 1923 4:1, golovima Ognjena Damnjanovića, Miloša Mijića, Uroša Sinđića i Đura Zeca. Kragujevčani su u 72. minutu samo ublažili poraz golom Darka Spalevića iz penala.

Doduše, gosti su pred 600 gledalaca postigli gol i u 43. minutu, ali je pogodak Lazara Rosića poništen zbog ofsajda.

Ostaće zabilježeno da je Donji Srem uspio da ostvari tek četvrti trijumf ove sezone, a treći na svom terenu. Pećinčani nisu pobijedili u prethodnih šest kola.

Sa druge strane, Radnički 1923 nalazi se u sve nezavidnijoj situaciji. Porazom će "skliznuti" nekoliko pozicija na tabeli. Na gostovanjima su ove sezone osvojili samo tri boda!

Kragujevčani su meč u Pećincima završili sa igračem manje, zbog isključenja štopera Vladimira Bubanje

Istovremeno je, u Ivanjici, i Javor osvojio sva tri boda u duelu sa Novim Pazarom, 1:0. Jedini, pobjedonosni gol na meču postigao je Stanimir Milošković u 45. minutu, na asistenciju Đorđa Ivelje.

Domaći su propustili nekoliko prilika da dupliraju prednost, a završili su meč sa deset igrača na terenu, zbog isključenja Miloškovića u 87. minutu.

Radu ni promjena trenera nije donijela ništa dobro.

Stavan Mojsilović debitovao je na klupi "građevinara" porazom u derbiju začelja. Sloboda je Užicu golom Tijaga Galvaa stigla do izuzetno vrijedna tri boda.

Pogotku domaćina u 65. minutu prethodio je penal za Slobodu, koji je skrivio Ognjen Gnjatić pošto je nepropisno startovao nad Bogdanu Miličiću. Odgovornost je preuzeo Galvao, ali je bio uspješan tek iz drugog pokušaja, jer je Branisalv Danilović odbranio udarac Brazilca sa 11 metara.

Rad ostaje na začelju sa 15 bodova i sve manjim šansama da će i naredne sezone biti član Superlige, dok je Sloboda sa 14 "skočila" na 11 mjesto.