Bajern primio tri gola i izgubio dva boda!

Hofenhajm iznenadio kombinovani tim Bajerna, preokreti Dortmunda i Volfzburga, samo bod Bajera...

Minhenski Bajern je 5. oktobra prošle godine odigrao 1:1 u Leverkuzenu i to mu je do 29. marta 2014. bio posljednji meč u Bundesligi na kojem je izgubio bodove.

A, onda je u prestonicu Bavarske stigao Hofenhajm, ekipa skromnih mogućnosti iz sredine tabele, i uspio ono što nisu mnogo veći i jači klubovi prije njega.

Prekinuo je niz od 19 uzastopnih ligaških pobjeda Bajerna i aktuelnom šampionu Evrope dao tri komada.

Bajern - Hofenhajm 3:3 (3:2)!

Podvig ekipe iz Sinshajma dobija još više na značaju zbog činjenice da su na Alianc areni već u prvom poluvremenu gubili 3:1 i sve je izgledalo na novu kanonadu kaznene ekspedicije Pepa Gavrdiole.

Međutim, novi-stari šampion Njemačke naglo je oduzeo gas...

Entoni Modest je doveo goste u vođstvo u 23. minutu, ali je Bavarcima bilo potrebno svega deset minuta da potpuno preokrenu rezultat. Klaudio Pizaro i Đerdan Šaćiri su postigli prva dva pogotka za domaćina (u 31. i 34. minutu). Peruanac je bio strijelac i trećeg gola, devet minuta pošto je dao prvi.

Do odlaska na odmor, u 44. minutu, Sejad Salihović je vratio rezultatsku neizvesnost u Minhenu.

Španski stručnjak odmarao je mnoge igrače, pa su na klupi ostali golman Nojer, Lam, Mandžukić, Roben, Martinez, Miler i Alaba. Drastične promjene odrazile su se i na rezultat. Hofenhajm je znao da iskoristi odsustvo ključnih igrača, od kojih su neki dobili priliku u drugom poluvremenu, onom koje je Bajern izgubio 0:1, jer je Brazilac Roberto Firmino u 75. minutu postavio konačan rezultat.

Prvak Evrope posljednji put je tri gola na svom stadionu primio u Februaru 2011. godine. Borusija iz Dortmunda je u pohodu na šampionsku titulu pregazila Bavarce 3:1.

"Milioneri" ove sezone nisu uspjeli ozbiljno da priprijete velikom rivalu u borbi za "salataru", ali to ih nije spriječilo da Štutgartu na Mercedes Benc areni nanesu izuzetno neprijatan poraz - 3:2.

Švabe su vodile 2:0 golovima Gentnera i Harnika u 9. i 19. minutu. To nije bilo dovoljno da se savlada Borusija. Raspoloženi Marko Rojs je het-trikom obezbijedio veliki preokret. Drugi pogodak postigao je iz penala, koji je kao posljednji igrač odbrane skrivio Nidermajer nad Levandovskom, pa je Štutgart u 67. minutu ostao sa igračem manje.

"Iz dvojke u keca" bilo je u Volfzburgu 2:1, Majnc je bez većih problema izašao na kraj sa Augzburgom (3:0), dok su Bajer i Braunšvajg podijelili bodove - 1:1.