"Moša" Atletika Barsi i Realu

"Jorgandžije" gubile u Bilbau, ali su uspjele da preokrenu rezultat i vrate se na prvo mjesto tabele Primere.

Atletiko se dočepao vrha i sada ga ne da...

Pokušao je Bilbao da zaustavi mašineriju Dijega Simeonea, ali se ona nije dala. Morala je da štucne u derbiju 31. kola da bi počela da radi besprijekorno i duel na "vrućem" baskijskom terenu u Bilbau okonča sa nova tri boda na svom kontu.

"Jorgandžije" su pobijedile 2:1!

Atletiko je stigao do pete uzastopne pobjede, ali je za razliku od prethodne četiri ovaj put primio gol. I to je gubio, pošto je Iker Muniain savladao Tiba Kurtou već u šestom minutu.

Gostima iz Madrida bilo je potrebno 15-ak minuta da se saberu, konsoliduju redove i uzvrate. Dijego Kosta je na asistenciju Kokea izjednačio u 22. minutu, da bi se i sam Koke četvrtim pogotkom u sezoni upisao poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu.

Iako je primio gol, Kurtoa je definitivno bio junak panterskom odbranom pokušaja glavom Adurica u 80. minutu. Fudbaler Bilbaa bio je na ivici peterca kada je nadvisio svoje čuvare, gađao je pod prečku, ali je Belgijanac bio maestralan.

Nije Atletiko dozvolio Barseloni da osvoji čelnu poziciju tabele Primere. Katalonci su poslije pobjede nad Espanjolom (1:0) proveli na njoj svega nekoliko sati, a onda je opet došlo do smjene.

Do kraja prvenstva ostalo je još sedam kola, a upravo u posljednjem snage će odmjeriti trenutno prvoplasirana i drugoplasirana ekipa. Taj meč igraće se u Barseloni.

RASPORED DO KRAJA

ATLETIKO MADRID: Viljareal (k), Hetafe (g), Elče (k), Valensija (g), Levante (g), Malaga (k), Barselona (g).

BARSELONA: Betis (k), Granada (g), Viljareal (g), Hetafe (k), Atletik (k), Elče (g), Atletiko (k).

REAL MADRID: Rajo Valjekano (k), Real Sosijedad (g), Almerija (k), Osasuna (k), Valensija (k), Valjadolid (g), Selta (g), Espanjol (g).

TABELA: Atletiko 76, Barselona 75, Real Madrid (-1) 70, Atletik Bilbao 56...

(MONDO, Foto: AP Photo/Alvaro Barrientos)