Skandal u Seriji A: Ima penala, nema penala

Arbitar Nikola Ricoli na meču Serije A Sasuolo - Roma, dosudio jedanaesterac za domaći tim, pa odustao od istog poslije protesta igrača "vučice".

Roma je ostvarila trijumf na gostovanju Sasuolu u 31. kolu Serije A (2:0), ali je susret obilježio sudija Nikola Ricoli koji se predomislio nakon dosuđenog jedanaesterca za domaći tim.

Arbitar je u 36. minutu najprije pokazao na bijelu tačku, kada je Nikola Sansone pao u šesnaestercu, nakon bezazlenog starta defanzivca Mehdija Benatije, a onda je došlo do preokreta.

Oba tima su protestovala zbog sudijske odluke - Roma zbog penala, a Sasuolo zbog toga što Benatija nije dobio crveni karton. Domaći fudbaleri su već bio stavili loptu na bijelu tačku i spremali se da izvedu jedanaesterac, kad je sudija poslije konsultacija sa pomoćnicima odlučio da povuče odluku o penalu.

VIDEO

Igrači Sasuolua su na poluvremenu ponovo okružili sudiju Ricolija i protestovali, ali promjene odluke više nije bilo.

Roma je povela u 16. minutu golom Destra, a konačan rezultat postavio je u 90. minutu, u nadoknadnom vremenu Brazilac Mišel Bastos.

Ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda Rome, koja se sada nalazi na drugom mjestu na tabeli sa 70 bodova, 11 manje od vodećeg Juventusa, koji večeras igra protiv Napolija.

(MONDO/Tanjug, foto: Guliver/Getty images/Claudio Villa)