PREMIJER BiH: Opet trojka na vrhu

Zrinjski savladao Slaviju u Istočnom Sarajevu (0:2), a Radnik popio četiri komada u Širokom Brijegu (4:0). Pobjede Mladosti i Veleža.

Nedjeljni mečevi 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine donijeli su očekivane rezultate.

Zrinjski i Široki Brijeg su pobjedama nad Slavijom odnosno Radnikom ponovo se vratili na vrh tabele koje dijele sa aktuelnim šampionom sarajevskim Željezničarom.

Sve tri ekipe sakupile su po 46 bodova, dva više od Sarajeva, koje je u subotu odigralo neriješeno u Banjaluci sa Borcem (0:0).

Širokobriježani su na "Pecari" stigli do vođstva u 27. minutu pogotkom Brazilca Vagnera, a već na startu drugog dijela Mirko Marić i ponovo Vagner su zapečatili sudbinu gostiju iz Bijeljine. Tačku na siguran trijumf stavio je Krešimir Kordić.

Zrinjski je u Istočnom Sarajevu mnogo teže došao do trijumfa iako je poveo preko Ivana Crnova u finišu prvog poluvremena.

U nastavku su "sokolovi" pokušavali da stignu do izjednačenja, ali je Stevo Nikolić u sudijskoj nadoknadi razriješio sve dileme...

Velež je sat ranije odigrao svoju utakmicu i minimalno savladao prijedorski Rudar, koji je ostao jedan od ozbiljnijih kandidata za ispadanje u niži rang takmičenja.

"Rođene" je do trijumfa u nedjelju i lagodnosti u sredini tabele odveo Mirza Ćemalović pogotkom u 34. minutu utakmice 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.