Livorno "skratio" Inter za dva boda

Kandidat za ispadanje pred svojim navijačima anulirao 0:2 sa poluvremena. Kiks Gvarina kod izjednačujućeg gola.

Nastavlja se prosječna sezona Intera, koji nakon 31. kola Serije A ima više remija (13) nego pobjeda (12).

Novi neriješen ishod "neroazuri" su zabilježili u Livornu, mada su na odmor otišli sa komotnom prednošću - 2:2 (Paulinjo 54, Emeghara 85 - Ernaneš 37, Palasio 45+1).

Inter je uprkos pritisku domaćina u drugom poluvremenu bio na putu da izdrži, ali je Fredi Gvarin sve pokvario, pokušajem da sa protivničke polovine vrati loptu golmanu!?

Njegovo loše dodavanje presjekao je "rezervista" Inosent Emeghara, pretrčao Valtera Samuela i rutinski matirao Samira Handanovića.

Livorno je i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 25 bodova, ali sada minimalno zaostaje za Bolonjom, koja je prva iznad crte.

Posljednja dva mjesta zauzimaju Sasuolo sa 21 i Katanija sa 20 bodova, nakon što je izgubila od Udinezea - 1:0 (Di Natale 68).

Inter je peti sa 49 bodova, tri manje od Fiorentine, a čak 15 manje od Napolija, koji je na putu da uđe u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Maksimum tima sa Meace, za koji je u ponedjeljak igrao Zdravko Kuzmanović, biće plasman u Ligu Evrope.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Francesco Speranza)