Pari sen Žermen dobio utakmicu, izgubio Ibru?

Zlatan Ibrahimović zadobio je povredu zadnje lože u finišu utakmice sa Čelsijem, koju je PSŽ dobio rezultatom 3:1.

Kada se igrač povrijedi "sam", tj. kada osjeti bol bez duela, onda to uglavnom bude loš znak.

Tako je i u 66. minutu prve četvrtfinalne utakmice Lige šampiona, Zlatan Ibrahimović ostao da leži na travi "Parka prinčeva". Ukazana mu je pomoć, ali je sjajni napadač vrlo brzo znao da ne može da nastavi igru i zamijenjen je.

Poslije utakmice, koja je završena nevjerovatnim golom Havijera Pastorea za 3:1, u nadoknadi vremena, iz Pariza su stigle prve informacije o prirodi povrede koju je zadobio Šveđanin, ali ne i o težini.

Ipak, s obzirom na to da se revanš na "Stamford bridžu" igra već narednog utorka, velika je mogućnost da Loran Blan pripremi taj meč bez Ibrahimovića.

On je osjetio bol u trenutku kad je povukao "pun" sprint ka golu Čelsija, što najčešće znači - natezanje ili djelimično kidanje mišićnih vlakana.

Uz savremene metode liječenja, ako "rez" nije dubok i širok, medicinski tim pariskog kluba možda će moći da pripremi Ibru za šest dana, ali tada postoji mogućost da se u istom takvom sprintu povreda samo pogorša i da potom oporavak bude znatno duži.

Iz ovog ugla, izvjesnije je da će PSŽ odigrati revanš bez najboljeg strijelca, koji je ove sezone dao 40 golova za klub u svim takmičenjima.

Samo osam minuta poslije Ibrahimovića, iz igre je zbog povrede morao da izađe i Marko Verati, kojeg je zamijenio novajlija u timu, Joan Kabaj.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Shaun Botterill)