Memorijal "Škija": SAD demolirala Crnu Goru

Na drugoj utakmici Međunarodnog memorijalnog turnira "Josip Katalinski Škija", reprezentacija SAD deklasirala Crnu Goru sa 5:0.

Nakon remija BiH i Makedonije (1:1), drugi današnji susret, koji je odigran na sarajevskoj "Otoci", nije donio neizvjesnosti.

Reprezentativci SAD do 17 godina bili su dominantni tokom cijelog susreta i na kraju slavili ubjedljivim rezultatom provi mladih "đetića".

Mrežu crnogorskog golmana Matije Gligorevića prvi je zatresao Hajl Rajt u 15. minutu, a do kraja utakmice postigao je još tri gola. Peti pogodak djelo je Džoa Galjarda.

Amerikanci su do 54. minuta postigli svih pet golova, nakon čega su "spustili" ručnu, pa do kraja susreta gledaoci nisu vidjeli pogotke.

SAD: Kevin Silva, Metju Olezund, Edvin Lara, Aleksis Velela (61. Orin Mekenzi Gejns), Hugo Arelano (61. Alehandro Zendehas), Erik Calvillo, Haji Rajt (61. Tener Ditrih), Luka De La Tore (61. Danijel Barbir), Džo Galjardo (41. Ilaja Rajs), Kristijan Pulušić (61. Tomas Mekkejb), Pjer Da Silva (67. Veston Mekkeni). Selektor: Riči Vilijams.

Crna Gora: Matija Gligorović (77. Lazar Carević), Vojin Manojlović (23. Luka Malešević), Balša Banović, Janik Filipović (77. Ilija Vukotić), Jovan Jablan (41. Kostadin Mikić), Danilo Marković, Balša Goranović (Đan-Lika Kasumović), Marko Burzanović (67. Kristijan Hadžiosmanović), Emrah Krcić (57. Nikola Đukić), Alija Krnić (57. Aleksandar Brežanin), Andrija Ćosović (41. Filip Vorotović). Selektor: Boris Ljutica.

Turnir se nastavlja sutra. Od 11 časova na stadionu "Otoka" igraju SAD i Selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva, dok će BiH i Selekcija Beograda igrati na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" od 16 časova.

(MONDO, foto: FSBiH)