BUNDES: Važna, mnogo važna pobjeda Hamburga!

I novi loš rezultat posrnulog Bajera...

Hamburg je morao nekoga da pobijedi!

Ispostavilo se da je to tim u možda i najgoroj formi u Bundesligi, tim koji je do skoro bio prvi pratilac Bajernu, a sada "visi" za Ligu šampiona.

Bivši šampion Evrope koji je u 29. kolo Bundeslige ušao "ispod crte" zabilježio je tek treću pobjedu u prvenstvu od 24. novembra prošle godine, u premijernom terminu, protiv Bajera iz Leverkuzena - 2:1 (1:1).

Odlučujući pogodak za veliko slavlje domaćih navijača postigao je 30-godišnji Hajko Vesterman u 82. minutu utakmice. Njegov treći pogodak ove sezone nanio je novi poraz posrnulom timu Samija Hipije, koji ima samo jednu pobjedu u posljednjih devet utakmica, pa tako može da sklizne i na mjesta koja vode u Ligu Evrope.

Možda i niže od toga...

Hakan Čalhanoglu doveo je HSV u vođstvo u 4. minutu, izjednačio je Julijan Brant u 58, a presudio Vesterman, koji dres Hamburga nosi od 2010. godine, kada je došao iz Šalkea.

HSV je prije ovog kola imao samo pet osvojenih bodova od mogućih 18, u prethodnih šest kola, a u narednom ga očekuje duel sa direktnim rivalom u borbi za opstanak, Hanoverom.

U borbi za Ligu šampiona, koju je uveliko osigurao prvak Bajern Minhen, Borusija Dortmund ima 55 bodova, Šalke 54, Leverkuzen sa utakmicom više 48, Volfsburg 47, Borusija Menhengladbah 45, a Majnc 44. Prva tri, u ovom trenutku Bajern, Dortmund i Šalke, idu direktno u evropsku elitu, a četvrti, Leverkuzen, u kvalifikacije.

U borbi za opstanak, Verder ima 32 boda, Hanover 29, Frajburg 29, a Hamburg sada 27, dok su iza ostali Nirnberg sa 26, Štutgart sa 24 i Ajntraht Braunšvajg sa 22 boda, ali su oni tek na potezu.