PRIMERA: Ovako se ispada iz Primere!

U petak oko 20 časova uveče: Almerija 30, Osasuna 30, oba tima "ispod crte" u Primeri.

Sat i 45 minuta kasnije, Almerija 30, Osasuna 33 boda.

U prvoj utakmici 32. kola Primere, koju čelnici lige nisu slučajno izdvojili za petak uveče, Almerija je izgubila na svom terenu od Osasune, direktnog rivala u borbi za opstanak i - ako završi u Segundi - moći će da kaže da je to dobrim dijelom zbog ovog rezultata.

Almerija - Osasuna 1:2 (0:2).

Gosti su Rijere u 19. i Arivasa u 33. minutu praktično riješili susret, mada su morali da brane zlata vrijednu pobjedu od 73. minuta kada je Sorijano smanjio na 1:2.

Na kraju, Almerija je ostala sa jednom pobjedom u devet kola i to onom nad Real Sosijedadom, izvojevanom u 91. minutu (4:3). Ništa bolju seriju nije imala ni Osasuna, kojoj je ovo bila prva pobjeda poslije šest utakmica od kojih su pet bili porazi, sve do prošlog kola i remija sa, opet, Sosijedadom (1:1).