OFK Beograd tone, podjela plijena u Pazaru

Novi Pazar i Jagodina podijelili bodove, Radu gradski derbi protiv OFK Beograda, Sloboda savladala Radnički u Kragujevcu.

Borba za titulu, borba za Evropu i borba za opstanak.

Uzbudljivo je bilo u Novom Pazaru, gdje su viđena četiri gola.

U direktnom okršaju ekipa koje se bore za Evropu, Novi Pazar i Jagodina su podijelili bodove - 2:2.

Novi Pazar je poveo 1:0 protiv direktnog konkurenta za izlazak u Evropu, ekipe Jagodine, golom Nemanje Arsenijevića u ranoj fazi meča. Ali, Jagodinci su preokrenuli. Najpre je sredinom lijepim udarcem kapitena Ivana Cvetkovića, gost stigao do izjednačenja, da bi desetak minuta kasnije, u 34. minutu, Dušan Martinović začinio solo prodor odličnim udarcem, a lopta se zakoprcala u mreži Marka Šimića.

Bod domaćinu donio je Dejan Rusmir, koji je u 67. minutu, odlično prevario svog čuvara Živanovića, a onda precizno šutirao i pogodio.

U ovom kolu bilo je i direktnih duela ekipa koje se bore za opstanak.

Plijen su u Kragujevcu podijelili Radnički i Sloboda - 1:1. Slobodu je u vođstvo doveo Tijago Galvao (mada je Pejović prethodno završio csav posao), ali je domaćin uspio da izjednači. Igrao se 63. minut kada je Bojan Beljić napravio slalom, ušao u kazneni prostor Slobode i nepropisno je zaustavljen. Darko Spalević je šutirao, golman užičke ekipe Dejan Ranković uspio da odbrani, ali se lopta ponovo odbila do Spalevića koji iz drugog pokušaja ne griješi.

Golom kapitena Rada Branislava Miloševića u 47. minutu, Rad je pobijedio OFK Beograd u malom gradskom derbiju i prepustio je "romantičarima" posliednje mesto na tabeli. Doduše, dva beogradska supeligaša dele poslednje mesto sa istim brojem bodova.

Rad je potpuno zasluženo pobedio, imao je inicijativu, stvarao šanse i mogao je da zabeleži i ubedljiviji trijumf protiv gradskog rivala, kojem je ovo čak šesti poraz ovog proleža!

Voždovac je, bez većih problema, savladao Donji Srem, još jednog kandidata za selidbu u niži rang. Golove za beogradske "zmajeve" postigli su Nemanja Obradović na sjajnu asistenciju Stefana Babovića i dva Adam Marušić.