Čelsi melje na "Bridžu", asistencija Matića!

Peta uzastopna premijerligaška pobjeda Čelsija na svom stadionu, uz gol razliku 17:0!

Da se igra samo na "Stamford bridžu", bilo da je u pitanju Premijer liga ili Liga šampiona, Čelsi bi bio šampion svega.

Zašto je s nova tri boda samo "tik" ispred Liverpula i Mančester sitija?

Zbog očajnih igara ove sezone van svog stadiona...

Tim Žozea Murinja deklasirao je i Stouk na svom stadionu, ove subote, rezultatom 3:0 (1:0), što je peta uzastopna pobjeda "plavaca" na svom stadionu od remija sa Vest Hemom krajem januara. Gol-razlika, 17:0!

Ovom pobjedom, Čelsi je izbio na čelo tabele sa 72 boda, jednim više od Liverpula i dva od Sitija, s tim da "redsi" imaju utakmicu manje, a Siti dvije!

Za Čelsi su igrali i Branislav Ivanović i Nemanja Matić, koji je fantastičnom asistencijom za Mohameda Salaha, "načeo" tvrdi Stouk i sjajnog Asmira Begovića na golu.

Salah se na asistenciju Matića upisao u 32. minutu, Frank Lampard je povisio na 2:0 sa bijele tačke u 61, a "tačku na i" stavio je Vilijan u 72. minutu. U narednom kolu, Čelsi gostuje nezgodnom Svonsiju, ali ga prije toga očekuje đavolski težak posao - revanš četvrtfinala Lige šampiona, protiv Pari sen Žermena.

U toj utakmici, u utorak uveče, Čelsi će juriti 1:3 iz Pariza...

(MONDO, Foto: Beta/AP/Alastair Grant)