Everton razbio Arsenal, slijedi borba za LŠ

"Gudison" vidio ubjedljivu pobjedu svog tima protiv "tobdžija", 3:0! Strijelci Nejsmit, Lukaku i Arteta (autogol). Ko će u Ligu šampiona?

Briljantnom partijom na svom stadionu, fudbaleri Evertona značajno su povećali šanse da se plasiraju u Ligu šampiona.

EVERTON - ARSENAL 3:0 (2:0).

Pogocima Stivena Nejsmita, Romelu Lukakua i autogolom Mikela Artete, "karamele" su osvojile važna tri boda. Poslije aktuelnog kola ostaće na petom mjestu tabele, ali će imati samo bod manje od "tobdžija" (63), uz utakmicu manje.

Takva situacija nagoveštava uzbudljivu trku za plasman u elitu između ta dva tima. Po svemu sudeći, vodiće se do posljednjeg kola.

TABELA: Čelsi 72, Liverpul (-1) 71, Mančester siti (-2) 70, Arsenal 64, Everton (-1) 63, Mančester junajted 57, Totenhem (-1) 56, Sautempton 48, Njukasl 46, Stouk 40, Vest Hem (-1) 37, Hal 36, Aston vila (-1) 34, Kristal Palas (-1) 34, Svonsi 33, VBA (-1) 32, Norič 32, Fulam 27, Kardif 26, Sanderlend (-3) 25.

Iako ima još dosta da se igra, Everton neće imati razlog za brigu ako ponovi subotnju partiju. Perfektnu partiju.

Tim Roberta Martineza kontrolisao je utakmicu od početka do kraja i u odlučujućoj mjeri uticao na katastrofalnu igru gostiju iz Londona. Poslije ubjedljivih poraza od Mančester sitija (1:6), Liverpula (1:5) i Čelsija (0:6), ekipa Arsena Vengera ponovo je odigrala partiju bez šanse da osvoji bar bod.

Everton je poveo u 14. minutu, nakon jednog od brojnih uspješnih prodora Lejtona Bejnsa. Lijevi bek "karamela" proigrao je Lukakua, čiji je šut golman Vojčeh Ščesni izblokirao samo do Nejsmita, koji je iz kaznenog prostora poslao u mrežu.

stiven nejsmit Foto: Beta/AP/Jon Super
Prednost domaćih duplirana je poslije 20 minuta, briljantnom reakcijom snažnog Lukakua. Belgijanac je utršao u kazneni prostor sa desne ivice i iskoristio lošu reakciju odbrane gostiju. Jakim udarcem savladao je poljskog golmana i nagovijestio laku pobjedu svog tima, koja se i dogodila.

romelu lukaku Foto: Beta/AP/Jon Super
Arsenal je posljednji put pobijedio poslije zaostatka 0:2 u martu 2008. godine. Nije od tada, nije ni u subotu.

Na isteku sata igre, Mikel Arteta je proslijedio loptu u svoju mrežu poslije udarca Kevina Miralasa - 3:0. Pobjednik je bio odlučen, a "tobždije" su zaprijetile tek u 86. minutu, kada je Tim Hauard skrenuo šut Aleksa Okslejd Čemberlejna ka prečki.

kevin miralas Foto: Beta/AP/Jon Super