Ko će biti šampion Engleske? Pita se Džerard!

Teško izvojevanom pobjedom nad Vest Hemom (2:1) Liverpul sačuvao prvo mjesto na tabeli. Kapiten "Stivi Dži" dva puta pogodio iz penala.

Još jednom, devetom prvenstvenom pobjedom u nizu, fudbaleri Liverpula zadržali su prvo mjesto na tabeli Premijer lige i sami će krojiti sudbinu borbe za titulu.

U borbenom duelu sa Vest Hemom u Londonu, tim sa "Enfilda" osvojio je važna tri boda pogocima Stivena Džerarda sa bijele tačke, u 44. i 71. minutu.

Zahvaljujući pobjedi, tim Brendana Rodžersa zadržao je dva boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Čelsi i četiri u odnosu na Siti, koji je treći, sa dvije utakmice manje.

"Stivi Dži" i saigrači moći će već u sljedećem kolu da definitivno steknu prednost i u odnosu na "građane", koji će u nedelju doputovati na Enfild!

Ishod današnje utakmice u Londonu dodatno je povećao značaj tog meča, prije svega zahvaljujući smirenosti Džerarda pri izvođenju jedanaestaraca.

Doduše, i domaći su imali lijepu priliku da favoritu zakomplikuju život. Međutim, nisu uspjeli da u drugom poluvremenu sačuvaju teškom mukom i velikim previdom arbitra stečenih 1:1 iz prvog dijela utakmice.

Sudija Entoni Tejlor poništio je pri izjednačujućem golu gestikulaciju svog pomoćnika, koji je mahao zastavicom, signalizirajući očigledan faul Endija Kerola na Simonu Minjoleu prije šuta Gaja Demela.

Srećom po goste, smogli su snage da u nastavku iznude još jedan penal, diskutabilnije dosuđen nego prvi. Možda i pod utiskom svoje grube greške iz prvog dijela, Tejlor je u 70. minutu pokazao na bijelu tačku pred golom domaćih, iako je golman Adrijan zaustavio loptu prije nego što je rukom pokosio Džona Flanagana.

Liverpulu je ove sezone dosuđeno 12 penala. Stivi Dži je iskoristio deset od svojih 11 pokušaja.

Liverpul će do kraja sezone igrati protiv Mančester sitija, Noriča, Čelsija, Kristal Palas, Njukasl.

Tim sa Enfilda posljednji put je bio šampion 1990. godine.