Baski "mirišu" Ligu šampiona

Atletik Bilbao kao gost savladao Levante (2:1) i učvrstio se na četvrtom mjestu tabele Primere.

Atletik Bilbao bi na jesen mogao da se nađe u grupnoj fazi Lige šampiona, deceniju i po nakon debitantskog, za sada i posljednjeg nastupa 1998/99.

Crveno-bijeli iz Baskije šest kola prije kraja španskog prvenstva zauzimaju četvrto mjesto, sa šest bodova više od Sevilje, odnosno devet više od Sosijedada.

U naredna dva kola dočekuju Malagu i upravo Sevilju, pa ako tu ostvare maksimalan učinak, praktično će obezbijediti učešće u plej-of rundi kvalifikacija za Ligu šampiona...

Atletik je u ponedjeljak uveče kao gost savladao Levante, autogolom Simaoa u 15. i pogotkom Adurica u 45. minutu. Sredinom drugog poluvremena je San Hoze još jednim autogolom donio nadu domaćinu, ali je rezultat ostao 1:2.

TABELA POSLE 32. KOLA: Atletiko Madrid 79, Barselona 78, Real 76, Atletik Bilbao 59, Sevilja 53, Sosijedad 50, Viljareal 49, Valensija 41, Espanjol 40, Levante 40, Malaga 38, Rajo Valjekano 36, Selta 36, Elče 35, Granada 34, Osasuna 33, Valjadolid 31, Hetafe 31, Almerija 30, Betis 22.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Alvaro Barrientos)