Đenova igrala, Milan pobijedio

"Rosoneri" prvi put ove sezone vezali tri pobjede u Seriji A. Juventus ostao na "plus osam" u odnosu na Romu.

Ekipa Milana ostvarila je treću uzastopnu pojedu i nagovijestila da će se u preostalih šest kola "kalča" boriti za peto mjesto i plasman u Ligu Evrope.

Na toj poziciji se sa pet bodova više trenutno nalazi gradski rival Inter.

Milan je u ponedjeljak uveče slavio na "Marasiju" u Đenovi (1:2), iako je veći dio utakmice proveo sabijen na svojoj polovini. Ipak, u konačnom rezultatu se broje samo golovi, a gosti su dali dva, domaćini samo jedan. I to počasni!

"Rosonere" je doveo u vođstvo Adel Tarabt, koji se poslije greške veznog reda Đenove stuštio ka šesnaestercu i sa 20 metara kroz razređenu odbranu pogodio donji desni ugao.

Domaćin je napadao svim silama, ali je Keisuke Honda iz kontre u 56. minutu odveo Milan na korak od pobjede.

Marko Mota je poslije kornera u 73. minutu smanjio na 1:2 - uz pomoć prečke i golmana Abijatija - ali poslije toga više nije bilo promena, mada je samo minut kasnije Đenova imala dvije odlične šanse u istom napadu...

Juventus je prethodno sa "pola gasa" savladao Livorno (2:0) i ostao izraziti favorit za osvajanje novog "skudeta", dok gostima do daljeg nema mrdanja iz zone ispadanja.

Golove je u razmaku od tri minuta dao Fernando Ljorente.

Ako do kraja prvenstva pobijedi Bolonju, Atalantu i Kaljari, "stara dama" će pred svojim navijačima ostvariti stoprocentan skor 19-0-0!

Roma, koja zaostaje osam bodova, dočekuje branioca titule u pretposljednjem kolu, a ostaje da se vidi hoće li do tada šampionska trka biti odlučena.