"Crne mačke" naljutile Totenhem

Dva gola Adebajora u preokretu protiv Sanderlenda - 5:1 (1:1), u posljednjoj utakmici 33. kola Premijer lige.

Totenhem je u drugom poluvremenu deklasirao Sanderlend i vratio se na šesto mjesto tabele Premijer lige, ispred Mančester junajteda.

Kako sada stoje stvari, "pijevci" mogu i do četvrte pozicije, koja donosi plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali takođe mogu sasvim da ostanu bez evropskog fudbala.

Na drugoj strani, Sanderlend je u sve većoj opasnosti od ispadanja u Čempionšip.

"Crne mačke" su posljednje na tabeli, imaju dvije utakmice manje, ali i "paklen" raspored u narednom periodu - Everton kod kuće, Mančester siti i Čelsi u gostima, nešto kasnije i Mančester junajted na Old Trafordu...

"Nemamo gdje da se sakrijemo. Ja sam menadžer i preuzimam odgovornost za ove rezultate. Bilo bi čudo da opstanemo. Ako smo osvojili samo bod iz prethodnih sedam kola, kako da očekujemo četiri pobjede iz preostalih sedam mečeva", realno je sagledao stvari Gustavo Pojet.

Sanderlend je iskoristio kiks odbrane Totenhema da povede golom Lija Katermola u 17. minutu. Ali, bilo je to sve od gostiju na ovom meču.

Izjednačio je Emanuel Adebajor u 28, da bi u drugom poluvremenu golman Vito Manone kapitulirao još četiri puta!

Savladao ga je Hari Kejn u 59. minutu, a Kristijan Eriksen u 78. krunisao svoju odličnu partiju i osigurao bodove prizemnim udarcem sa 18 metara.

Adebajor je četiri minuta prije kraja povisio na 4:1, pošto je Manone djelimično zaustavio šut Kejna, da bi Gilfi Sigurdson u nadoknadi vremena iz gužve u šesnaestercu postavio konačnih 5:1.

Totenhem je ove sezone ubjedljivo gubio od Liverpula (0:5, 0:4), Čelsija (0:4) i Mančester sitija (0:6, 1:5), a ovo mu je druga najubjedljivija pobjeda sezone u Premijer ligi, zajedno sa onom u Njukaslu, kada je bilo 4:0.