Kakvo slavlje? Trčao sam da im dam uputstva!

Nije kao što izgleda... Poslušajte Murinja!

Kada je Demba Ba dao gol za dosanjanih 2:0, u 87. minutu, mnogima se učinilo da je menadžer Čelsija Žoze Murinjo, shodno svom temperamentu i nekim bivšim proslavama, otrčao kao munja u ugao terena da se popne na piramidu radosti sa svojim fudbalerima.

Ali, "đavola"...

To nije bio razlog!

Portugalac je trčao najbrže što je mogao jer je znao da je to rijedak trenutak da su svi igrači na okupu i da može svakome da šapne na uvo ono što želi od njih u finišu utakmice, a daleko od toga da je bilo gotovo!

Bilo je da se igra još tri minuta, plus nadoknada vremena i Murinjo je znao da bi njegov ultra ofanzivan sastav, sa starterom Samuelom Etoom i dvojicom rezervista u napadu, Fernandom Toresom i Dembom Baom, bio veoma ranjiv u neizvjesnoj završnici.

Pari sen Žermen bi golom "ubio" Čelsi u trenutku slavlja njegovih navijača i, kada se sve završilo, Murinjo je novinaru tokom intervjua otkrio da zapravo ništa nije slavio, već radio svoj posao...

Da li je iskoristio gungulu da prekrši pravila? Naravno da jeste, jer čak ni tada ne bi smio da napusti ograničen prostor oko svoje klupe, ali... U tome je majstor!