KUP: Jagodina pozvala Vojvodinu na revanš!

Gledaćemo reprizu finala Kupa Srbije iz 2013. godine. Poslije Vojvodine, u utakmicu za prvi trofej u sezoni plasirala se i Jagodina.

Vojvodina će sedmi put napasti Kup. Jagodina će ga prvi put braniti!

Fudbaleri Jagodine rutinski su odradili i revanš utakmicu polufinala Kupa Srbije, tako da su nešto kasnije od rivala iz Novog Sada, izborili plasman u novo finale, tačnije reprizu finala iz sezone 2012/13.

Tada je bilo 1:0 za Jagodinu, za šesti poraz Voše u finalnim utakmicama, a šta će biti 7. maja? Vidjećemo...

Ove srijede, poslije 1:2 na Karaburmi, nova pobjeda "ćurana" nad OFK Beogradom - 2:0 (1:0).

Strijelci Milan Đurić u 37. i Aleksandar Pešić u 54. minutu. Moglo je da bude i ubjedljivije od ukupnog rezultata 4:1 za branioce trofeja, da nije bilo prečke i ispod nje Zlatko Zečević. On je i u prvom i u drugom poluvremenu imao nekoliko sjajnih intervencija, a što nije zaustavio golman, jeste prečka kao u 80. minutu kada je tukao Vuk Mitošević.

Uprkos ubedljivoj pobedi, Jagodina ima i za čim da žali, jer je Hrvat Dajan Šimac u 87. minutu utakmice dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

OFK Beogradu preostaje grčevita borba za opstanak, dok će momci Milana Dodića i prije finalne utakmice pokušati da izbore plasman u Evropu, gdje trenutno "vise" za jedno mjesto sa bodom zaostatka u odnosu na Novi Pazar. Tim Zlatka Krmpotića dijeli posljednje mjesto na tabeli sa Radom (18), iznad njih, a ispod crte je Donji Srem (20), a tu su još Javor (21) i Radnički 1923 (22), dok je Sloboda prilično daleko sa 24 boda.

(MONDO, Foto: MN Press)