KUP SRBIJE: Repriza finala poslije 11 godina

Jagodina i Vojvodina ponovo će se boriti za trofej u najmasovnijem srpskom takmičenju, kao Crvena zvezda i Sartid 2002. i 2003.

U finalu Kupa Srbije, na stadionu Partizana 7. maja, sastaće se Jagodina i Vojvodina, isto kao prošle godine!

Da statistika u Srbiji i srpskom sportu ima zapaženije mjesto, do sada bi neko već izračunao kolike su prije početka takmičenja bile šanse da se dogodi tako nešto.

"Sportski žurnal" podsjeća da se u našem fudbalu tako nešto posljednji put desilo 2002. i 2003, kada su Crvena zvezda i Sartid dvije godine zaredom odlučivali o trofeju u direktnom okršaju.

Prvo su crveno-bijeli slavili rezultatom 1:0 (strijelac Mihajlo Pjanović), ali su se Smederevci revanširali istom mjerom, pogotkom Zvezdinog "djeteta" Marka Pantelića u produžecima.

Pošto je u to vrijeme važilo pravilo "zlatnog gola", Pantelićev gol u 110. minutu automatski je označio kraj utakmice...

Da je finale Kupa meč u kome često odlučuje jedan gol, potvrđeno je i u susretu Jagodine i Vojvodine, koji je 8. maja 2013. riješio Milan Đurić, u 15. minutu.

Podsjetimo da je to bilo prvo finale bez Crvene zvezde ili Partizana, još od duela splitskog Hajduka i Rijeke 1987. godine, kada se zemlja zvala SFR Jugoslavija, a trofej bio nazvan po maršalu (Josipu Brozu) Titu.

Ovo će biti drugo uzastopno... "Vječiti", šta vam je?

(MONDO, foto: MN Press)