PLBiH: Trojka Sarajeva za mirniji san

Poslije burnih nekoliko dana u kojima su ostali bez dva trenera, fudbaleri Sarajeva na svom terenu sa ubjedljivih 3:0 savladali Zvijezdu iz Gradačca.

Bordo tim otvorio je 26. kolo Premijer lige BiH pobjedom nad Zvijezdom 3:0 koja će značiti igračima Sarajeva koliko na rezultatskom toliko i na psihološkom planu.

Pod vođstvom privremenog kormilara Dženana Uščuplića Sarajevo je upisalo pobjedu kojom je prišlo na bod vodećim ekipama, Zrinjskom i Željezničaru i podiglo samopouzdanje pred revanš polufinala Kupa BiH, upravo protiv Zrinjskog.

Do vođstva su došli u 45. minutu golom Velkoskog, iako su mogli i prije toga, ali se Bilbija, Tatomirović i Velkoski nisu najbolje snašli u solidnim prilikama.

Promašivalo se i u nastavku, a odmah na početku drugog poluvremena pokušaj Trivunovića glavom je izbačen sa gol linije. Ipak u 63. minuti Purić postiže gol za 2:0, a konačnih 3:0 postavio je Bilbija u sudijskoj nadoknadi.