BUNDES: HSV nikako da pređe "crtu"

Šampion Bundeslige je već poznat, dok u donjem dijelu tabele "sve pršti" od uzbuđenja.

Hamburg je ove sezone promijenio trojicu trenera, ali vatra pod nogama igrača nikako da se ugasi. Nekadašnji prvak Evrope i dalje se nalazi u zoni ispadanja, pošto je u subotu poražen od Hanovera u gostima (1:2).

HSV je u prošlom kolu savladao Nirnberg (2:1) i dao tračak nade navijačima da će izaći "van crte", pa su u Hanover kod konkurenta za opstanak otišli sa optimiznom.

Hanover je meč dočekao sa samo dva boda prednosti na tabeli, ali je brzo pokazao da ne želi da prokocka prednost domaćeg terena.

U 9. minutu, poslije asistencije Priba, Lars Štindl je pogodio mrežu udarcem glavom i tako obezbijedio prednost u prvom poluvremenu. Nastavak prvog dijela utakmice protekao je pod konstantnim pritiskom Hanovera, ali bez promjene rezultata.

Ekipa Mirka Slomke u drugo poluvreme ušla je sa jasnim ciljem - juriti rezultat, kako bi opstala nada za opstanak.

Vezista turskog porijekla, Hakan Kalhanoglu, u 48. minutu, udarcem iz "slobodnjaka" pogodio je za izjednačenje i na "HDI arena" stadion vratio neizvjesnost.

Poslije izjednačenja, HSV je počeo sa agresivnijom igrom, ali bez uspjeha. Domaćin je dao gol u 86. minutu za pobjedu 2:1, a strijelac je Ja Konan.

HSV je ostao na trećoj poziciji otpozadi, odnosno na mjestu koje vodi u baraž sa trećeplasiranim iz Cvajte.